ART / Etchings etc / Etching 10851022
*
nr 1085 1022
ETCHING
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signed, subject: 16, 5x11,
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signerad, motivet: 16, 5x11
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 23 2017
at 20:11:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/12 18:08:30
1
250 kr
22/1 19:07:50
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Jan 23
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar ferdinand boberg grafik
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:57
-
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:32
-
4044 ETCHING
Rimer Cardillo (b. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:22
-
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:14
-
5170 WOOD ENGRAVING
unidentified artist. Signed, omfamning. Signed, da..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:29
-
4091 WOOD ENGRAVING
Vytautas Kasiulis (1918-1995). Musikanter. Signed...//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:36
*
ETCHING
Read more about Stockholm
nr 1085 1022
ETCHING
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signed, subject: 16, 5x11,
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signerad, motivet: 16, 5x11
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday January 23 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/12 18:08:30 | 1 | 250 kr |
22/1 19:07:50 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Jan 23
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar ferdinand boberg grafik
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:57 -
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:32 -
4044 ETCHING
Rimer Cardillo (b. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:22
-
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:14 -
5170 WOOD ENGRAVING
unidentified artist. Signed, omfamning. Signed, da..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:29 -
4091 WOOD ENGRAVING
Vytautas Kasiulis (1918-1995). Musikanter. Signed...//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:36